Jak pracuje efektywny zespół

W tymże wpisie pokażę cechy zintegrowanego zbioru osób pracujących ze sobą, które da się spotkać w prasie branżowej oraz które rejestruję od uczestników na sesjach menedżerskich. Cech jest dość dużo, dlatego pokażę wyłącznie ich część – pięć tych niezbyt znanych wśród menedżerów. Dużo na ten temat można odszukać tutaj:    Wyjazdy  
1.    Podejmowanie decyzji
Znaczną część decyzji rozstrzyga się osiągając consensus. Wtedy decydenci są w zasadzie zgodni oraz chcą zastosować się do wprowadzenia w życie takiej alterantywy. Mimo to obserwujemy nieraz też drobny problem – część uczestników, którzy nie utożsamiają się  z opinią zespołu, miewa chęć do ukrywania swojego sprzeciwu, przez co wcześniejszy consensus maskuje rzeczywisty proces poszukiwania porozumienia.
2.    Krytyka
W zintegrowanym środowisku pracowniczym krytykowanie jest normą, wypowiadane jest w sposób otwarty i odbywa się stosunkowo bez większych barier. Niestety czasami bezsensownie dochodzi dość łatwo do niezbyt eleganckich przytyków. Rzetelnie przygotowana opinia krytyczna jest w optymalnym modelu rzecz jasna obiektywnie potrzebna, jednak jej zastosowaniem jest zmniejszenie kłopotów stojących przed zbiorowością ludzką oraz utrudniających zakończenie wyznaczonych zadań.
3.    Przekazywanie innym skrajnych uczuć
Ludzie bez uprzedzeń pokazują ich odczucia i przemyślenia w zakresie zakresu funkcjonowania oraz atmosfery grupy. Zwykle nie dochodzi do konfliktów i spisków. Czyli – asertywna wymiana zdań.
4.    Podział pracy
Gdy zbiorowość działu firmy zaczyna działać, przydzielanie pracy przeprowadza się bez ograniczeń oraz jest akceptowany. Dobry podział zadań dla odpowiednich osób w każdej bez wyjątku istniejącej w firmie grupie.
5.    Wrażliwość współpracowników
Zbiorowość współpracowników funkcjonuje świadomie. Istotny bywa proces coraz większego zaawansowania znajomości grupy – o tym zagadnieniu w kolejnym komentarzu.
Tyle naszych myśli.
Opracowanie: Tomasz Nowosielski
I DODATKOWO JAK ZWYKLE GARŚĆ NIEZNANYCH INFORMACJI ODNOŚNIE TEAM BUILDING Z MINIONEGO MIESIĄCA:
– Ciesząca się największym wzięciem forma aktywności : zajęcia na wodzie – tratwy, pontony, kajaki
– Najwyżej ocenione w kwestionariuszach po evencie aktywności – komentarze uczestników: gra kryminalna
– Statystyczna liczebność grupy zajęciowej: osiemdziesiąt uczestników.
– Optymalne dla klienta dni tygodnia na gry: piątek.
– Najchetniej wybierana lokalizacja: Sudenty

ŹRÓDŁO: Training Projects
Istniejemy jako drużyna trenerów z sporym stażem na kierowniczych stanowiskach w przedsiębiorstwach ale jednocześnie kwalifikacjami związanymi z sportami ekstremalnymi, co uprawnia nas do wykonywania eventów w formie plenerowej, łącząc kształcenie pracowników i atrakcyjne gry. zatrudnieni u nas szkoleniowcy to również autorzy artykułów w prasie branżowej i inspirujące osobowości.
Rozumiemy, że skuteczne szkolenie albo wyjazd to także sympatyczny hotel. Na sprawdzonej i stale weryfiowanej liście posiadamy blisko dwieście przepięknych lokalizacji ze wszystkich rejonów Polski. Zapraszamy na spotkania integracyjne jak również  team building.W większości przypadków prowadzimy zajęcia na terenie Jury, nad Zegrzem i na Kaszubach. Preferujemy  destynacje mniej znane . Przy dobrej pogodzie pracujemy pod chmurką, a jeżeli pada, wieje lub temperatura jest za niska – w budynku.

Comments are closed.