Charakterystyki sprawnej drużyny

W tym blogu przedstawię właściwości dobrze działającego działu pracowniczego, które czytelni może znaleźć w literaturze przedmiotu. Poniżej wprowadzajaca jedynie część tekstu, ponieważ wyznaczników opisano bardzo wiele. O innych można przeczytać tutaj:   Kalendarium – Wyjazdy Integracyjne i Team Building
W tym miejscu przedstawiam główne cechy skutecznego zbioru pracowników.
Kultura organizacyjna
Jest możliwe, aby ją scharakteryzować po kilku dniach pracy z zespołem, jest zawsze nieudokumentowana, easy-going oraz relaksująca. Gdy jest dobrze zbudowana nie da się wskazać znaczących nieporozumień. Ludzie w niej funkcjonujący bywają chętni do poświęceń i zainteresowani rozwojem. Nie widać objawów znudzenia.
Konstruktywna dyskusja
Dużo rozmów między pracownikami, w których biorą udział dosłownie wszyscy. W mojej pracy były to konwersacje w zakresie współdziałania działu pracowniczego. Gdy konwersacja zmienia się w chaos, szef od razu przywraca ją na właściwy obszar tematyczny.
Cele grupowe
Członkowie zbiorowości ludzkiej dobrze rozumieją i są zaangażowani w czynności i realizuja cele grupy. W najbardziej dogodnym momencie przeprowadza się swobodną rozmowę o celu, co powoduje, że pracownicy dążą do tego, aby identyfikować z grupą pracowników.
Komunikacja
Współpracownicy w zespole słuchają siebie nawzajem. Konwersacja nie obrazuje skakania po tematach. Dobry członek grupy bywa doceniony. Ludzie nie obawiają się narazić na śmieszność i opisać rewolucyjną myśl, chociaż czasem bywa ona strasznie dziwaczna.
Szukanie rozwiązań
Zbiorowość ludzka w dziale dobrze diagnozuje nieporozumienia. Z uwagą wysłuchuje się racje oraz grupa chce określić rozwiązanie. Pracownicy, którzy wyrażają sprzeciw, nie chcą zdominować grupy lub wzniecać wrogość. Kiedy nie są za, wtedy najzwyczajniej artykułują własne zdanie.
To tyle naszych wniosków.
Redakcja: Tomasz Nowosiels/ki
I JESZCZE JAK ZWYKLE KILKA CIEKAWYCH FAKTÓW ODNOŚNIE TEAM BUILDING Z POPRZEDNIEGO MIESIĄCA:
– Najczęściej kupowana forma aktywności : gra kryminalna
– Najwyżej ocenione w ankietach po spotkaniu gry – komentarze grup: scenariusze muzyczne
– Średnia liczebność zespołu uczestniczącego w grze: pięćdziesiąt osób.
– Preferowane dni tygodnia na zabawy: czwartek.
– Najczęściej zamawiana część kraju: okolice Zegrza

ŹRÓDŁO: Training Projects
Funkcjonujemy jako drużyna szkoleniowców z doświadczeniem menedżerskim ale jednocześnie uprawnieniami związanymi z survivalem, co pozwala nam na oferowanie programów w formie plenerowej, łącząc budowanie postaw ludzi oraz zabawę o fuzycznym charakterze. Nasi trenerzy to także laureaci wielu nagród i ciekawe osobowości.
Nasze scenariuszowe wyjazdy integracyjne i skuteczne szkolenia team building są cenione przez dziesiątki koncernów z wszystkich branż.

Comments are closed.