Zasady pracy w grupie pracowników

W niniejszym wortalu od wielu tygodni prezentuję dobre strony pracy w zespole. W poprzednim miesiącu miałem przyjemność poprowadzić kilka szkoleń w zakresie funkcjonowania i rozwijania działu pracowniczego. Bywalcy sesji szkoleniowych i kursów prezentowali przypadki pracy zespołowej, które znają ze swojej aktywności menedżerskiej w korporacjach. Po tym spotkaniu Zdecydowałem się ujawnić w tym blogu trzy best practices współdziałania w dziale pracowniczym – koncepcje opowiedziane przez samych uczestników. Podobne reguły możesz znaleźć również tu:
 Sensowne Szkolenie Integracyjne i Team Building
Niżej prezentuję reguły funkcjonowania w grupie pracowników. Napisałem je jako case study realnych sytuacji w firmie.
1. Wprowadź regularne narady zespołu
Basia jest kierownikiem działu zarządzania projektami. Pracuje z dość dużą i ambitną grupą informatyków, specjalistów ds. obsługi klienta i innych zatrudnionych. By pracujący w tej firmie dali radę ze sobą współdziałać, szefowa wprowadziła cotygodniowe zebrania. Spotkania są najczęściej w piątek o godz. 10.00 i zajmują mniej więcej 2 godziny. Po spotkaniu menedżerka w formie pisemnej dokumentuje usprawnienia oraz zadania dla większości pracowników.
2. Poznaj swoich kolegów z pracy
Adam został zatrudniony w departamencie marketingu. Każdego dnia pracuje w projektach z pozostałymi pracownikami działu, mimo że oni pracują w pozostałych miastach. By zatrudnieni w opisywanej korporacji sprawniej ze sobą współdziałali, co jakiś czas firma organizuje im wyjazd na 7 godzin na robocze narady w ekskluzywnym motelu.
3. Akumulowanie wiedzy w grupie
Beata została niedawno szefem małej firemki zajmującej się reklamą internetową. Instytucja zatrudnia 5 specjalistów. Właścicielka zamówiła dla organizacji system komputerowy do gromadzenia doświadczeń w zakresie funkcjonowania przedsiębiorstwa. W ten sposób pracownicy mogą współpracować razem i wiedzą, które aktywności są w organizacji.
To tyle haerowych myśli.
Redakcja: Krzysztof Guc
I DODATKOWO JAK ZAWSZE ODROBINA INTERESUJĄCYCH STATYSTYK DOTYCZĄCYCH INTEGRACJI Z OSTATNIEGO OKRESU:
– Najczęściej kupowana forma aktywności : gry inżyniersko kostrukcyjne
– Najlepiej wycenione w ankietach po wyjeździe zadania – komentarze grup: zajęcia na wodzie – tratwy, pontony, kajaki
– Średnia liczebność grupy szkoleniowej: sześćdziesiąt uczestników.
– Preferowane dni tygodnia na zajęcia: środa.
– Najczęściej preferowana lokalizacja: Zakopane

ŹRÓDŁO: Training Projects
Funkcjonujemy jako ekipa animatorów zajęć z sporym stażem na kierowniczych stanowiskach w przedsiębiorstwach ale również kwalifikacjami związanymi z wspinaczką i grotołastwem, co pozwala nam na oferowanie imprez w formie plenerowej, łącząc zabawę z nauką. Pracujący dla nas animatorzy to także autorzy artykułów w prasie branżowej i ciekawe osobowości.
Jesteśmy świadomi, że zadowalające szkolenie czy wyjazd to także klimatyczny ośrodek konferencyjny. W wyselekcjonowanej bazie posiadamy wiele ciekawych miejsc z całego kraju. Rekomendujemy sprawdzone spotkania integracyjne i  team building.Najchętniej działamy na terenie Jury, w środkowej Polsce oraz nad morzem. Preferujemy  destynacje w pewnej odległości od miast . Latem szkolimy na terenie otwartym, a jeżeli pogoda jest zła – w salach szkoleniowych.

Comments are closed.