W jaki sposób znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się szkoleniami.

Skuteczność realizowanych w swoim przedsiębiorstwie szkoleń w dużej mierze zależy od znalezienia odpowiedniego partnera, który będzie takie szkolenia przeprowadzał. Ma to o tyle duże znaczenie, że na rynku zaczęło funkcjonować coraz więcej firm oferujących takie usługi, lecz niestety coraz częściej pojawiają się sytuacje, że ich jakość nie stoi na właściwym poziomie.

W rzeczywistości przeważnie bywa tak, że znacznie większą rolę od wybrania firmy zajmującej się szkoleniami będzie miał odpowiedni trener, który zrealizuje wszystkie zajęcia. To on jest odpowiedzialny za cały proces, czyli analizę oczekiwań, opracowanie procesu szkoleniowego i jego ostateczną realizację z zespołem pracowników.

W wielu firmach zajmujących się szkoleniami jest możliwość wybrania swojego trenera, więc należy z takiej możliwości skorzystać, jeśli się będzie miało dostateczną wiedzę, jak odpowiedniego trenera wybrać. Należy mieć przy tym na uwadze parę dość istotnych rzeczy, właśnie dzięki temu będzie można znaleźć kogoś, kto będzie całkowicie pasować do wszystkich potrzeb.

Przy dużej części szkoleń – np. Certyfikowane Szkolenia Z Zarządzania Projektem
- duże znaczenie będzie miało odpowiednie wykształcenie danej osoby, tu bardzo dobrą rekomendacją może być przykładowo dyplom ukończenia uznanej za granicą albo w naszym kraju akademii trenerskiej. Osoby, które ją ukończyły najczęściej zaczynają pracować według określonych reguł i standardów, dzięki czemu szkolenia przez nie realizowane charakteryzuje wysoka jakość.

Jeszcze istotniejszym aspektem, w szczególności przy szkoleniach dla zawodowców, będzie miało praktyczne doświadczenie osoby, która zajmie się przekazywaniem wiedzy. Najbardziej nawet renomowane studia czy kursy nie dostarczą takiego zakresu wiadomości, jak rozwiązywanie prawdziwych problemów w trakcie zawodowej pracy, w związku z tym powinno się posprawdzać, jakie doświadczenie praktyczne będzie miał trener, którego chce się wybrać.

Niektórzy przedsiębiorcy patrzą także przynależność do trenerskich organizacji, chociaż w praktyce nie powinno to być głównym kryterium ostatecznej decyzji. Z pewnością jednak można dzięki temu być pewnym, że trener będzie pracował według określonych reguł i standardów, które w pewnym sensie wymusza członkostwo w do trenerskiej organizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>