Tworzenie harmonogramów jest korzystne dla pracodawców

W tym artykule postanowiłem przedstawić  najważniejszą cechę menedżera. W trakcie naszych szkoleń dla kadry menedżerskiej często są nam przekazywane ciekawe przykłady dotyczące zachowań kierowników i ich podwładnych. Dochodzimy do wniosku, że najważniejszą kompetencją szefa jest planowanie  .

W trakcie szkoleń dla pracowników kancelarii prawnych dowiedzieliśmy się o nowej technice zarządzania. Powyższa technika polega na założeniu, że najpierw jak najszybciej warto stworzyć harmonogram i zakres zadań oraz opisać cel. W dalszej kolejności szef zespołu pracowniczego i roboczego musi przesłać te założenia swoim pracownikom. Jeśli współpracujące z nim osoby rozumieją zamierzenia i plany firmy, lepiej wykonują swoje obowiązki i uprawnienia. Taką wiedzę warto doskonalić w czasie szkoleń,    Treningi   Finanse Menedżerskie .

Ustalanie harmonogramów polega na narysowaniu mapy trójki spraw: zadań, osób, czasu oraz nakreśleniu dokładnych celów dla zespołu. Ustalanie celów   jest dość łatwe. Biorąc pod uwagę, że plan i cel są drogowskazem dla firmy, zawsze warto ustalać cele bardzo szczegółowo. Harmonogram składa się z czynności}, terminów oraz działów w firmie, które muszą zrealizować te projekty.

Cel i plan musi być zachowany w systemie informatycznym firmy. W miarę efektywnie tworzy się harmonogramy za pomocą komputera. W Internecie istnieją różne systemy zarządzania, które ułatwiają kierownikowi rysować plany Gantta.

Należy jeszcze powiedzieć, że cele są potrzebne w firmie, ponieważ plan zmierza w swojej idei do osiągnięcia określonego zamierzenia. Zwykle to menedżer zapisuje cele opierając się na założeniach firmy. Tak określona strategia firmy bywa  niezwykle doniosłym ustaleniem dla firmy.

Na prowadzonych przez nas sesjach doradczych menedżerowie bardzo często opisują swoje korporacyjne harmonogramy. Zwykle potem poprawiamy te plany i ustalamy praktyczne sposoby działania. Warto pamiętać, iż dobry menedżer potrafi ustalać harmonogramy. W innym przypadku w przedsiębiorstwie panuje chaos.

O BLOGU

Redaktorem powyższego bloga jest  Iwona Piga, trener prowadzący szkolenia z asertywności a dodatkowo badacz w programach dotykających problematyki  audytu kompetencji w organizacji.
W tym blogu wiele dyskutujemy równeż o:
– analizy zaangażowania ludzi w przedsiębiorstwach wszelkich branż
– ankiety interpersonalne
– warsztaty z sprzedaży i rozwoju zespołów handlowych
– szkolenia team building
– zarządzanie personelem
Dziękujemy i zachęcamy do następnych wizyt na naszej witrynie.

Comments are closed.