Studia dla szefów w miejsce projektów szkoleniowych

Cenniki studiów menedżerskich były w ostatnim roku różne w zależności od prestiżu ośrodka akademickiego, liczby godzin , sposobu wykładania oraz uczelni spoza Polski, która firmuje zaświadczenie ukończenia sposobu pozyskiwania wiedzy menedżerskiej. Znaczenie ma również relacja ze studentami rodzimych wykładowców oraz to, czy występują w roli wykładowców kierownicy, czy doktorzy uczelni wyższych. Czy bardziej sensownie przejść projekt szkoleniowy czy studia dla menedżerów?Osoby, marzący o stopniu wyższym niż licencjat powinni zaoszczędzić na ten cel ponad 30 tys. pln. Jednakże za te pieniądze warte takich kursów można by zakupić mały samochód. Szczegółowe programy takich studiów znajdują się w reklamach uniwersytetów: Profesjonalne Szkolenia  Prowadzenie Udanych Prezentacji .
Dalej opisuję parę takich uczelnianych kursów menedżerskich.
25 tysięcy PLN zapłacisz za akademickie kursy menedżerskie prowadzone w Zielonogórskiej Szkole Administracji i Finansów. Kurs zajmuje 3 semestry i kwota jest rozłożona na rosnące raty. Jeśli potencjalny student zdecyduje się zapłacić jedną opłatę, otrzyma 9 procent rabatu. Mimo, że kwota nie jest duża, wykłady organizuje grupa pracowników z Leeds High School (Anglia) oraz Menchester University.
Droższą kwestią będą studia menedżerskie w Poznaniu, w Szkole Organizacji i Biznesu w miejscowej Szkole Zarządzania i Finansów. Cena tego typu semestrów kształtuje się od 7000 do 7500 dolarów. Opłaty jest możliwość wpłacać w malejących ratach. Ćwiczenia praktyczne zorganizowano w większości w języku niemieckim. W czasie trwania studiów menedżerskich można studiować cztery ciekawe kierunki.
Dla wielu spełnieniem marzeń będą studia dla menedżerów na Uniwersytecie Warszawskim. Tu dwuletni kurs kosztuje około 17 tysięcy dol. W porównaniu do tej ceny opłata wstępna, która wynosi 600 zł będzie dla kandydata nieznacząca. Ta uznana w kraju i za granicą uczelnia przyciąga potencjalnych studentów kontaktami z dość znanym kampusem uniwersyteckim i licznymi certyfikatami, które potwierdzają najwyższą jakość kształcenia. Szkoła bada losy własnych absolwentów, którzy w większości są zatrudnieni w dużych spółkach w Polsce i za granicą.

COŚ O NASZYCH WPISACH
Nasz blog opracowuje drużyna  trenerów prowadzących szkolenia biznesowe z kilkunastu branż.

W tym miejscu  zwykle piszemy także o:
– analizy satysfakcji pracowników w dużych koncernach i małych firmach
– kwestionariuszy rozwojowe
– zajęcia edukacyjne z budowania strategii i rozwoju firmy
– spotkania dla pracowników
– zarządzanie personelem