Sezonowa dekoniunktura w rynku szkoleniowym

Przykrym faktem jest, że wakacje to w wielu przypadkach trudny czas dla wolnego strzelca utrzymującego się z pracy jako ktoś kto przeprowadza Warsztaty Delegowanie i Motywowanie
Zamawiający przeżywają latem sezon urlopowy  co, nie ma wątpliwości, jest zjawiskiem optymalnym dla pracowników i wynika z potrzeb załogi. Nie ma  sensu by taki proces negatywnie oceniać.
Jednak firma szkoleniowa czuje na własnej skórze w tym czasie coś na kształt tymczasowej recesji letniej. Szkolenia miękkie są organizowane w niewielkiej ilości. Trener walczy o nawet kilka dni szkolenia.
To co zapewne będzie wyzwaniem dla instytucji realizującej szkolenia z przywództwa czy rozwoju osobistego, albo konsultanta przygotowującego szkolenia z zarządzania, stanie się potencjalnym bonusem dla beneficjentów usług firmy szkoleniowej. Jest szansa by nastawiać się latem na spadek kosztów za szkolenia, elastyczność terminową trenera  a także bardziej kameralne grupy uczestników.
Dodatkowo  hotele są nieobłożone taką liczbą spotkań  i dlatego w podbnym stopniu z obniżonymi cenami. Wspominamy tu  o destynacjach typowo kongresowych, poza kurortami.
Dlatego właśnie polecam zamówić warsztaty w lipcu lub sierpniu.  Jeśli harmonogram urlopowy  pozwala na takie zaplanowanie programów rozwojowych, zyskamy kilkunastoprocentowe redukcje w wydatkach a frmowy budżet ogarnie w ramach zaplanowanej sumy odrobinę więcej szkoleń – często lepszej jakości.
Warto zrezygnować z nawyku, że lipiec i sierpień to brak szkoleń – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe ze względu na podejście do aranżowania urlopów załogi w przedsiębiorstwie.

O AUTORACH
Niniejszy serwis tworzy grono mających wieloletni staż doradców realizujących kursy dla menedżerów z bardzo wielu sektorów rynku.
Autorem niniejszego wpisu jest  Marcin Malinowski, prowadzący szkolenia z podejmowania decyzji a także autor opracowań z tematyki  przywództwa sytuacyjnego.
Konsultacja merytoryczna wpisu: Teresa artymowicz.

W naszym portalu  zwykle piszemy równeż na temat:
– analizy zaangażowania kadry w różnych korporacjach
– kwestionariuszy osobowościowe
– warsztaty z rozwoju osobistego i menedżerskiego
– wyjazdy integracyjnych
– kierowanie kapitałem ludzkim
Z satysfakcja gościmy Państwa w blogu i zachęcamy do wielokrotnych wizyt na tej witrynie.