Power point w nowoczesnych szkoleniach

Tym razem, w tym krótkim ale mamy nadzieje że treściwym artykule zainteresujemy się nie wiedzieć czemu przez  wielu szkoleniowców pomijaną problematyką zaawansowanych technicznie prezentacji. To teoretycznie nieco czy wręcz zdecydowanie nudna metoda przekazywania wiedzy – jednak my twierdzimy, iż da się wyciągnięcie z niej bardzo satysfakcjonujących efektów. Zwłaszcza rekomendujemy ją na   Treningi  Efektywność Osobista .
Zaawansowana technologicznie prezentacja może być przydatna w szkoleniu jeżeli:
1.    Nie jest przesycona barokowymi wątpliwymi atrakcjami typu fikuśnie  nadlatujące litery albo bijące po oczach najprostsze cliparty.
2.    Pozytywnie zaskakuje prostym layoutem ekranu. Skromne ilości tekstu oraz dobrze dobrane grafiki
3.    Krótkie formularze – które odbiorca ogarnie w kilka sekund.
4.    Struktura prezentacji na zasadzie jeden slajd to jedna informacja do przekazania. Mam na myśli że informacje na ekranie nie są ściśnięte w nadmiernej ilości.
5.    Oddziaływanie przede wszystkim adekwatnym obrazem a niekoniecznie słowem.
6.    Dobrany odpowiednio plik video
7.    Trafiające do wyobraźni pytania retoryczne.
Zapraszamy do kontroli używanych plików power point pod kątem powyższych punktów – zanim weźmiecie je na szkolenia menedżerskie.

WIĘCEJ INFORMACJI O NASZYCH TEKSTACH
Ten blog pisze ekipa mających wieloletni staż badaczy organizujących warsztaty biznesowe z wszelkich sektorów rynku.

Na naszym blogu  zwykle piszemy równeż na temat:
– badania kompetencji specjalistów w przedsiębiorstwach wszelkich branż
– testy rozwojowe
– cykle kształceniowe z zarządzania
– eventy dla załogi
– kierowanie zasobami ludzkimi
Nieodmiennie namawiamy do kolejnych odwiedzin na naszej witrynie.