Polityka organizacyjna oraz współpraca w zespole

Często słyszę zapytanie: dlaczego instytucje cechują się odmienną kulturą pracy? Czasami kontrasty bywają dość znaczące. Pracownik zawsze rozważa: w obecnej pracy pracuje mi się całkiem nieźle, a w poprzedniej źle. Co jest przyczyną?
W tym blogu zamieszczam skrócony opis działania różnych firm. Znajdź od 5 do 10 wyróżników polityki korporacyjnej, które w dwóch instytucjach są takie same. Wymień je w Wordzie oraz przedstaw w postaci listy, gdzie leżą rozbieżności. Szczegóły przeczytasz na tym portalu:   Szkolenie
Firma XY produkuje sprzęt z mp3 dla typowych melomanów. Rynek okazuje się, że to wyłącznie obszar województwa. Management niższego poziomu w hierarchii organizacyjnej odpowiedzialni są w ramach gwarancji na poszczególne produkty. Zarząd nie oczekuje jednak od menedżerów średniego szczebla skłonności do dużego ryzyka. Wszystkie obszary decyzyjne mają zostać dokładnie pozostawione w systemie infromatycznym, dobre efekty zawsze były nagradzane przez zarząd na zebraniach. Działania które skończyły się niepowodzeniem również bywają publicznie oceniane. W przedsiębiorstwie nie działa najmniejszy nawet układ aby nakładaniać do obmyślania nowatorskich wyzwań.
Instytuacja biznesowa DEF Ltd. operuje w sektorze żywności oraz specjalizuje się w wytwarzaniu napojów mlekopodobnych, masła i twarogów. Kierownictwo firmy zaplanowało obecnie innowacyjną strategię na kolejne pięć kwartałów, aby przekonać menedżerów wyższego szczebla do podejmowania ryzyka oraz ciągłych doskonalenia metod zarządzania ich departamentów. Pracownicy, którzy zaproponują nowe pomysły i innowacje, są awansowani. Negatywny efekt, gdy tylko nie powoduje znacznej szkody instytucji, ma być jakby „lekcja na przyszłość”.
Jak można odczytać, te dwie organizacje biznesowe posiadają odmienne polityki korporacyjne. W kolejnym części bloga dotyczącej zespołu napiszę, jak kultura korporacyjna oddziałuje na współdziałanie w grupie.
Tyle naszych inspiracji.
Autor: Henryk Falenty
I JESZCZE JAK CO MIESIĄC PARĘ NIETYPOWYCH FAKTÓW DOTYCZĄCYCH TEAM BUILDING Z POPRZEDNIEGO OKRESU:
– Najczęściej kupowana forma zajęć : gry konstrukcyjne z klockami
– Najwyżej ocenione w testach po wyjeździe aktywności – komentarze uczestników: gry miejsce
– Średnia liczebność grupy szkoleniowej: dwadzieścia pracowników.
– Preferowane dni tygodnia na gry: poniedziałek.
– Najczęściej wybierana część kraju: Gdańsk

ŹRÓDŁO: Training Projects
Od dziesięciu lat funkcjonujemy w branży wydarzeń i konferencji korporacyjnych jako Training Projects.
Jesteśmy świadomi, że pozytywnie odebrane szkolenie czy wyjazd to także komfortowy obiekt szkoleniowy. Na sprawdzonej i stale weryfiowanej liście posiadamy wiele urokliwych lokalizacji z całego kraju. Zapraszamy na imprezy integracyjne oraz  team building.Najchętniej pracujemy w Sudetach, w środkowej Polsce oraz na terenie Warmii i Mazur. Cenimy  destynacje w pewnej odległości od miast . Latem pracujemy na terenie otwartym, a jeśli pada, wieje lub temperatura jest za niska – w salach konferencyjnych.