Ostatnie badania – oczekiwania szkoleniowe pracodawców

Pracownik naszego działu promocji  co kilka dni wylicza spis przekazywanych do naszego działu zamówień zapytań od klientów.  Uznaliśmy iż będziemy go na tym blogu przepisywać, ponieważ dużo konsultantów zwraca się do nas z pytaniami, jakie kursy są najpopularniejsze i jakie koniunktury obowiązują na rynku doradczo szkoleniowym.
Nasza firma prowadzi tylko szkolenia z zarządzania , czyli  tematy wyłącznie biznesowe.
Statystyka zawiera poniższe  programy o jakie nasi zamawiający pytali w tym okresie:
Kursy z kierowania trudnymi przedsięwzięciami i zadaniami – poziom dla doświadczonych.
Trudne wyzwania w pracy kierownika
Umiejętności motywacyjne
Określanie zadań i egzekwowanie ich
Kierowanie sobą w czasie
Zwycięskie negocjacje zakupowe
Rola i zadania handlowca
Kurs z profesjonalnej obsługi klienta
Telefon jako narzędzie sprzedażowe
Zachowania i postępowanie asertywne
Komunikacja interpersonalna
Wdrażanie zmian
Efektywna praca grupowa
Pragmatyczne podejmowanie decyzji w przedsiębiorstwie
Twórcze myślenie
Konstruktywna praca z konfliktem
Kontrolowane postępowanie ze stresem
Myślenie strategiczne w firmach
Często program jest oczywiście kompilacją tych tematów.
Jeśli chodzi o tematy dla osób które nie są menedżerami w tym tygodniu dominuje temat: komunikacja z naciskiem na kwestie międzykulturowe
Najlepiej sprzedające się programy handlowe to:negocjowanie zorientowane na współpracę
Dla szefów przede wszystkim sprzedawaliśmy:negocjacje menedżerskie
Regularną i niesłabnącą popularnością cieszą się eventy integracyjne
Nasza firma regularnie jest też pytana o gry szkoleniowe.
Wykonujemy także inne zadania dotyczące zarządzania zasobami ludzkimi. Są to:
audyt zaangażowania kadry
badania satysfakcji pracowników
kwestionariusze psychologiczne
audyt oczekiwań rozwojowych pracowników
badania kultury organizacyjnej
projekty wdrażające systemy ocen pracowniczych
Pracodawcy ostatnio zapytywali nas o:testy motywacji
Już wkrótce kolejne zestawienie.
Statystyka na podstawie 29 zapytań otrzymanych od klientów.
NASZE WPISY

Pomysłodawcą i wykonawcą niniejszego felietonu jest  Iwona Piga, trener prowadzący szkolenia z motywowania a także twórca gier i symulacji w programach dotykających problematyki  zarządzania strategicznego.

Training Projects to grupa szkoleniowców , która oferuje szkolenia ogólnorozwojowe, kursy biznesowe oraz z zarządzania firmą. Szkolenia prowadzone są dla grup od czterech do szesnastu uczestników, nowoczesnymi  metodami, np. symulacje strategiczne. W biznesie szkoleniowym istniejemy od dziewięciu lat.