Kroki w procesie budowania działu pracowniczego

W poniższym blogu opiszę etapy tworzenia działu lub grupy projektowej w firmie. Kiedyś mój kolega przekonał mnie, że jeśli w zespole są najlepsi eksperci i przed tym wydarzeniem nie robili nic wspólnie, nie osiągną efektu synergii. Sporo w tym temacie można znaleźć w tym poradniku:
 Nagradzane Wyjazdy
Fazy budowania działu w firmie i przynależne im cechy zaprezentowałem w dalszej części artykułu.
1.    Organizowanie
Członkowie w różny sposób rozumieją cele, które zamierzają osiągnąć.
Występuje bardzo małe zaufanie.
Ludzie w grupie  uważają na to co prezentują publicznie oraz bywają dość introwertyczni.
Pracownicy należący do zespołu powinni się wzajemnie poznać.
Indywidualne rezultaty nie są jeszcze identycze z rezultatami zespołu.
2.    Storming
Pojawiają się nieporozumienia w zakresie efektów jakie zamierza zrealizować zespół.
Ludzie w grupie  walczą o bycie przywódcą i dominujące sposoby działania.
Pojawiają się poważne konflikty i niedopasowanie opinii.
Następuje weryfikacja efektów  i harmonogramów zespołu.
Ma miejsce wzajemna niechęć oraz utrata wiary w sukces.
3.    Ustalanie norm
Pracownicy należący do zespołu  nakreślają jednolite sposoby współpracy i wartości zespołu.
Członkowie  mają jasną, spójną platformę porozumienia i współpracy.
Członkowie zespołu działają w zgodzie z zaprojektowanymi zasadami.
Nabywają umiejętności jak być w ramach jednego celu i wychodzi im to coraz lepiej.
4.    Działanie zespołu
Zaplanowany rezultat jest dla członków zespołu jasny, ludzie w grupie  się z nim utożsamiają.
Występuje obszar dużego zaufania oraz efektywne komunikowanie się.
Ten poziom to idealna efektywność oraz zadowolenie z wykonanego zadania.
Tyle przywódczych inspiracji.
Opracowanie: Tomasz Kowal
I DODATKOWO JAK ZWYKLE PARĘ NIETYPOWYCH DANYCH DOTYCZĄCYCH INTEGRACJI Z OSTATNIEGO MIESIĄCA:
– Najchętniej zamawiana forma aktywności : zadania survivalowe i szkoła przetrwania
– Najwyżej ocenione w kwestionariuszach po evencie ćwiczenia – oceny uczestników: nagrywanie filmów i teledysków
– Przeciętna wielkość grupy zajęciowej: sto uczestników.
– Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na zabawy: wtorek.
– Najczęściej oczekiwania destynacja: okolice Zegrza

ŹRÓDŁO: Training Projects
Prowadzimy scenariuszowe szkolenia team building i pasjonujące wyjazdy integracyjne dla różnych zespołów.
Wiemy, że pozytywnie odebrane szkolenie albo wyjazd to także wygodny hotel. W naszej ofercie posiadamy wiele urokliwych destynacji z całego kraju. Polecamy nasze imprezy integracyjne i  team building.Najchętniej prowadzimy zajęcia w Sudetach, pod Warszawą a także w północnej Polsce. Wolimy  obiekty daleko od głównych dróg . Latem działamy pod chmurką, a gdy jest deszcz lub zimno – pod dachem.