Kluczowe tematy projektów szkoleniowych dla menedżerów

W branży szkoleniowej można znaleźć wyjątkowo wiele rodzajów kursów dla menedżerów. Na przykład leadership, rozmowy handlowe, wpływanie na zachowania pracowników, poszukiwanie kompromisu w konfliktach, radzenie sobie ze stresem, podejmowanie decyzji, umiejętność komunikacji. W tymże wpisie przedstawię szczegółowo kilka typów tego typu szkoleń. Mnóstwo treści przeczytasz tu:
Przykładowe Szkolenia Zrównoważone Zarządzanie Czasem
Jakiego typu projekty szkoleniowe dla menedżerów można by przejść? Niżej parę istotnych obszarów tematycznych:
Decyzje menedżerskie – chętni na to szkolenie nauczą się rozważać dylematy w zakresie planów strategicznych, konfliktów, celów, tworzenia harmonogramów i motywowania pracowników. Decyzje menedżerskie bywa ważnym elementem pracy menedżera. Menedżer podejmuje setki dylematów w każdym projekcie, dlatego warto to robić sprawnie.
Motywowanie pozafinansowe – osoby biorące udział w tym szkoleniu dowiedzą się jak motywować zatrudnionych w swoim dziale pozafinansowo. Będą potrafili diagnozować potrzeby podwładnych, budować harmonogramy w swoim dziale oraz rozmawiać z pracownikami. Sesje szkoleniowe z tego obszaru kompetencji miękkich w mojej dawnej firmie były prowadzone poprzez aktywizujące warsztaty.
Przywództwo menedżerskie – menedżer bywa w czasie swojej pracy liderem i w innym momencie jakby feudalnym ekonomem. Osoby zatrudnione w dużych firmach często myślą, że liderzy miewają wrodzone cechy. Ja jednak uważam, iż człowiek jest w stanie nauczyć się być prawdziwym frontmenem dla grupy. Szkolenia z powyższego zakresu zajmują ponad 4 dni. Szkoleniowcy utrwalają zdolności z przewodzenia innym oraz metod przemawiania publicznie.
W kolejnym wpisie przedstawię inne tematy projektów szkoleniowych dla kierowników.
O BLOGU
Ten blog kreuje drużyna doświadczonych ekspertów realizujących kursy biznesowe z wszelkich dziedzin gospodarki.

Tu  często przeczytasz też na temat:
– analizy motywacji załogi w firmach
– kwestionariuszy kompetencyjne
– szkolenia z budowania strategii i rozwoju firmy
– wyjazdy dla załogi
– zarządzanie kapitałem ludzkim
Nieodmiennie zapraszamy do kolejnych wizyt na naszej witrynie.