Jakie efekty daje diagnozowanie oczekiwań rozwojowych

Określanie wymagań rozwojowych pracowników oznacza rozłożony w czasie sposób badania, w którym jest określone zapytanie dotyczące projektu szkoleniowego. Wówczas sprecyzowane są obszary niezbędnych kompetencji, sprecyzowane metody uzyskania i dobierany jest najbardziej właściwy program przeprowadzenia procesu dydaktycznego. Podobne definicje znajdziesz w tym portalu:   Strategie Biznesowe
Po określeniu oczekiwań doskonalenia pracowników idzie się w kierunku zcharakteryzowania efektów przedsięwzięcia edukacyjnego, które umożliwi pozbycie się braków wiedzy. Określone efekty dają możliwość stworzyć plan i zrealizować szkolenie, a następnie je opisać. Cele bywają dzielone na następujące grupy: oparte na wiedzy, oparte na zachowaniach, wartości i postawy.
Cele określania wymagań rozwojowych bywają w kolejności od najważniejszych:
– Zdiagnozowanie praktycznych zjawisk z codziennej pracy osób, które mają uczestniczyć w szkoleniach – aby dokładnie te zjawiska omawiać podczas szkolenia.
– Diagnoza potrzeb samych uczestników. Po co? Aby mieć odniesienie się do sytuacji najważniejszych dla personelu firmy, klienta firmy szkoleniowej, a nie jedynie do kwestii firmy klienta.
– Poznanie strategii i sytuacji ekonomicznej organizacji, dokładnie wtedy gdy projekt szkoleniowy organizuje wyspecjalizowany szkoleniowiec.
W tym miejscu przedstawiam tradycyjne pytania w badaniu potrzeb rozwojowych.
– Czy przedsiębiorstwo stosuje metody motywowania do pracy i system ocen?
– W jaki sposób przedsiębiorstwa wykorzystuje motywacyjny efekt regulowania uposażenia zasadniczego?
– Jak często organizacja diagnozuje stopień zadowolenia z pracy pracowników?
– Jakie problemy z motywowaniem podwładnych napotyka kadra kierownicza?
– Czy używany bywa motywacyjny aspekt feed backu w czasie rzeczywistym?
Na tą chwilę to tyle haerowych wniosków.
Opracowanie:Henryk Bacia
Twórca tej notki  jest absolwentem kierunku nauk o ziemii Uniwersytetu Wrocławskiego i studiów podyplomowych z zakresu  komunikacji społecznej. Posiada licencję Mistrza Kreatywności GCB. Buduje swoją karierę w Kołobrzegu.  Od ośmiu sezonów prowadzi zajęcia i pisze badania odnoszące się do radzenia sobie ze stresem w sektorze „ubezpieczenia”.

O TYM PISZEMY:
Badania motywacji
Rekrutacja  pracowników
Polityka personalna w prywatnej jednostce biznesowej
Profesjonalne zarządzanie ludźmi
Programy rowoju talentów
Systemy motywacyjne
Oprogramowanie rekrutacyjne

Comments are closed.