Gry jako metoda na zgłębianie procesów biznesowych

Warsztaty biznesowe dla decydentów mogą koncentrować się na różnych aspektach . Niekiedy będzie chodziło o skuteczną analizę trudnych sytuacji decyzyjnych , innym razem nacisk zostanie położony na zdolność do filtrowania ważnych danych spośród wielu informacji, w konsekwencji czego będzie możliwe podjęcie optymalnej decyzji. Sam rynek szkoleń, nie licząc tego, że dynamicznie się rozrasta, szuka nowych rozwiązań w metodologii przekazywania wiedzy, skupiając się na najwyższej jakości prowadzonych zajęć.

Od wielu lat intensywnie wykorzystywane są różnego rodzaju Grupowe Gry Menedżerskie
by podnieść atrakcyjność szkoleń. W nauczaniu używane były już od dawna , lecz we współczesnej Polsce bardzo chętnie proponowane są przez firmy szkoleniowe . Głównym zadaniem jest przekazanie umiejętności kierowania ludźmi , ale także nabycie umiejętności podejmowania decyzji .

Najczęściej używanie gier na zajęciach dla menedżerów ma wiele zalet . Najważniejsze jest to, że dają niepowtarzalną szansę, by przekuć wiedzę książkową na praktykę bez prawdziwego ryzyka finansowego . Jest to też efektywniejszy sposób przekazywania wiedzy , dlatego, że opiera się na ekscytacji wywołanej imitacją rzeczywistości biznesowej, a dzięki temu przyspiesza edukację. Takie metody szkoleniowe są także idealnym rozwiązaniem, za pomocą którego uzyskane w czasie warsztatów doświadczenie należy przetransponować do rzeczywistości . Uczestnicy osobiście mają szansę wejść w obowiązki , z jakimi są zmuszeni mierzyć się menedżerowie w codziennym dniu , gdyż nieustannie bazują na prawdziwych problemach .