Fragmenty prelekcji z zakresu tworzenia efektywnych grup pracowniczych

Czytając najnowsze wnioski z badań dowiedziałem się, iż istoty ludzkie z natury integrują się w grupy. Jeśli jest to w obrębie firmy oraz członkowie grup lub zbiorowości zostali wyznaczeni do stanowisk pracy, zostają oni uczestnikami zespołów wydziałowych. W następnej kolejności, wyrażając taką wolę albo pod przymusem wdrażają się w funkcjonowanie działów, grup celowych i innych. Ludzie wchodzą w skład grup nieformalnych lub grup wspólnych pasji, dla przykładu osób zainteresowanych sportami ekstremalnymi lub motorami. Więcej można znaleźć np. tu:  Drużynowe Szkolenia
Przedstawię w tym miejscu najważniejsze fakty na temat funkcjonowania zespołów. Grupy pracownicze okazują się czymś więcej aniżeli typowe zbiorowości. Charakteryzują się nie tylko pracowitością, ale także ponadprzeciętną wydajnością. Czym wyróżniają się efektywne zespoły w porównaniu do grup wykonujących zadania wspólnie? Stałe skoncentrowanie na efektywności, co najczęśniej przeradza się w konkretne sukcesy.
J.R. Irving i A.G. Brown piszą, iż wśród prawdziwych zespołów pojawiają się czasem takie, które prezentują rezultaty przekraczające wszelkie racjonalne oczekiwania. Zespoły mają wewnątrz lojalność i motywację. Wynikają one z akceptowania różnorodności niezbędnej w osiągnięciu ponadprzeciętnego rezultatu.
Dobrze działające grupy pracowników bywają zbliżone do archetypicznej wspólnoty, gdzie potrzeba działania wspólnie oraz wspólnego spojrzenia na świat jest naprawdę wysoka. Uzdolnienia i umiejętności wszystkich członków zespołu są postrzegane jako wspólny sposób na funkcjonowanie.
W niniejszym artykule zamierzałem pokazać, że grupa pracownicza traktowana jako zespół to dość skomplikowane zagadnienie. Typowo uproszczone ujęcie tego zagadnienia zwykle zbyt je upraszcza.
To tyle haerowych myśli.
Redakcja: Jan Falenty
I JESZCZE JAK ZAWSZE PORCJA NIEZNANYCH DANYCH DOTYCZĄCYCH WYJAZDÓW INCENTIVE Z OSTATNIEGO MIESIĄCA:
– Ciesząca się największym wzięciem forma aktywności : gry inżyniersko kostrukcyjne
– Najlepiej ocenione w kwestionariuszach po spotkaniu aktywności – komentarze uczestników: nagrywanie filmów i teledysków
– Statystyczna wielkość zespołu uczestniczącego w grze: dziewięćdziesiąt osób.
– Preferowane dni tygodnia na wyjazd: środek tygodnia.
– Najczęściej preferowana destynacja: Gdańsk

ŹRÓDŁO: Training Projects
Pracujemy jako grupa szkoleniowców z sporym stażem na kierowniczych stanowiskach w przedsiębiorstwach ale równolegle certyfikacjami związanymi z żeglarstwem i pływaniem, co daje nam szansę na prowadzenie eventów w formie plenerowej, łącząc zabawę z nauką. Nasi trenerzy to również znani himalaiści i polarnicy i ciekawe osobowości.
Nasze nowoczesne wyjazdy integracyjne i praktyczne szkolenia team building są polecane przez dziesiątki korporacji z wszystkich branż.