Fazy formowania grupy

Tym razem przedstawię odpowiednie kompetencje przełożonego, gdy   grupa pracownicza jest na poszczególnych etapach cyklu życia. Z naszego doświadczenia wynika, nieliczni kierownicy nie podzielają prostych zasad , a także środków, jakie muszą używać do administrowania instytucją.
W tym miejscu muszę wyjaśnić, co to jest zespół i grupa. Zespół jest dużym zbiorem ludzi. osoby będące w grupie podobnie oceniają świat, spędzają razem czas, widują się po pracy oraz postrzegają siebie jako dział w firmie. Zespół to jest mała grupa pracowników, która pracuje nad trudnym zadaniem. Należący do tej grupy ludzie zmierzają do wspólnego wyniku.   czynności członków zespołu muszą być różne. Przekonałem się tego, kiedy kupiłem i pojechałem na szkolenie podobne do tego:   Interaktywne Szkolenie Praca Zespołowa
W naszej opinii każdy szef powinien zdobyć rozeznanie, na jakim etapie cyklu życia znajduje się  jego zespół projektowy.  To nie wyłącznie nieprzydatna wskazówka, ale również sprawdzona metoda stosowana do zwiększenia efektywności  zespołu. Zespół dobrze realizuje własne czynności, jeśli przełożony ma w pamięci kolejne fazy organizowania grupy.
Istnieją cztery fazy formowania grupy pracowników. Etap formowania oznacza, że ludzie w firmie odmiennie postrzegają  cel i sposób działania, który chcą osiągnąć. W firmie istnieje  wtedy dość  stopień zaufania.
Ludzie podczas sesji doradztwa opowiadali nam, że w tej fazie zważają na to co mówią, bywają dość często nieufni , powoli poznają się.
Osobiste cele uczestników takich grup roboczych zwykle stają się powoli tożsame z zadaniami pracowników jako całości.
Faza konfliktu w grupie charakteryzuje się tym, że powinny się zaognić  kłótnie co do celów jakie określa sobie zespół.  Pojawiają się nieprzewidziane nieporozumienia , a także różnice poglądów. Niezbyt jasne wyznaczenie celu i planu wyzwala u członków zespołu niechęć działania.
Wtedy zwykle jest etap ustalania zachowania osób należących do zespołu. Ten etap oznacza się tym, że zatrudnieni chcą ustalać uzgodnione wytyczne działania i postawy.
Tyle haerowych inspiracji.
Opracowanie: Henryk Domański
I DODATKOWO JAK CO MIESIĄC PARĘ INTERESUJĄCYCH STATYSTYK ODNOŚNIE WYJAZDÓW INCENTIVE Z OSTATNIEGO MIESIĄCA:
– Najczęściej kupowana forma zadań team building : gry konstrukcyjne z klockami
– Najlepiej ocenione w ankietach po spotkaniu gry – oceny uczestników: gry plenerowe bez zadań ekstremalnych
– Przeciętna liczebność grupy zajęciowej: trzydzieści uczestników.
– Preferowane dni tygodnia na event: weekend.
– Najchetniej wybierana lokalizacja: Kraków

ŹRÓDŁO: Training Projects
Funkcjonujemy jako drużyna szkoleniowców z doświadczeniem menedżerskim ale równolegle uprawnieniami związanymi z turystyką kwalifikowaną, co pozwala nam na oferowanie wydarzeń w formie plenerowej, łącząc budowanie postaw załogi oraz zabawę o sportowym charakterze. Pracujący dla nas trenerzy to jednocześnie instruktorzy żeglarstwa i wspinaczki i nieprzeciętne osobowości.

Comments are closed.