All posts for the day 31 sierpnia, 2014

Kluczowe tematy projektów szkoleniowych dla menedżerów

W branży szkoleniowej można znaleźć wyjątkowo wiele rodzajów kursów dla menedżerów. Na przykład leadership, rozmowy handlowe, wpływanie na zachowania pracowników, poszukiwanie kompromisu w konfliktach, radzenie sobie ze stresem, podejmowanie decyzji, umiejętność komunikacji.

Poprawne zasady symulacji biznesowej

Gry decyzyjne i specjalne zadania dla menedżerów powinni posiadać zapisane zasady dla uczestników. Prowadzący szkolenia często mówią mi, że ciężko jest dopiero rozpoczynającemu karierę autorowi gier wymyśleć interesującą podstawę scenariuszową symulacji dla menedżerów. Potrzebne bywa duże doświadczenie oraz znajomość biznesu, a zwłaszcza danej branży.

Zasady pracy w grupie pracowników

W niniejszym wortalu od wielu tygodni prezentuję dobre strony pracy w zespole. W poprzednim miesiącu miałem przyjemność poprowadzić kilka szkoleń w zakresie funkcjonowania i rozwijania działu pracowniczego.

Istotność diagnozy dążeń rozwojowych

W tym odcinku mojego bloga zaprezentuję cykl szkoleń, jaki organizowałem pół roku temu. Nauczyłem się w tym właśnie okresie jak ważne staje się coraz częściej dobre diagnozowanie oczekiwań rozwojowych osób biorących udział w szkoleniu. Osoby szkolone często nie wiedzą, czego mają się dowiedzieć na szkoleniu. Dobrze jest ich szczegółowo wypytać przed całym projektem szkoleniowym.