All posts for the day 17 stycznia, 2014

Kwestie wpływające na zachowania w zespole

W dzisiejszym wpisie zdecydowałem się przedstawić wam, jak ważne są reguły zachowywania się członków grupy pracowniczej. Wiedza z zakresu reguł zespołu wywodzi się właściwie wyłącznie z niemieckich projektów badawczych nad różnego rodzaju zbiorowościami ludzkimi, np. drużynami piłkarskimi. Wyniki tego typu dociekać okazały się wyjątkowo ciekawe.

Szefowie organizacji nie mają wystarczającej wiedzy, aby sporządzać analiz planistycznych

W tym krótkim artykule zamieszczę wnioski ze spotkania edukacyjnego z menedżerami, jakie miałem w ostatnim tygodniu. Szkolenie zostało zaplanowane i zogniskowane w ramach zarządzania projektem. Najbardziej zdziwiło mnie, że najbardziej palącym wyzwaniem dla kierowników projektów jest zrobienie porządnego planu i określanie swoich dążeń.

Strategie dokształcania się dorosłych

Kiedyś zamieściłem artykuł o korzyściach, jakie szkoleniowiec i uczestnicy szkoleń uzyskują, gdy użyjemy w ramach sesji szkoleniowych symulacje biznesowe. W tym artykule przedstawię założenia metodologiczne pomagające zapoznać się i pojąć, jakie są powody, aby stosować gry menedżerskie i tym podobne metody szkoleniowe. Dla mnie istotnym z grupy argumentów, że warto wykorzystywać sprawdzone pod względem handlowym […]

Po co warto diagnozować potrzeby rozwojowe

Doświadczeni specjaliści z branży szkoleniowej dla przedsiębiorców twierdzą, iż badanie potrzeb planowanego projektu szkoleniowego lub doradczego to najważniejszy aspekt do tego aby zacząć szczegółowe rozmowy dotyczące zakresu wiadomości, jakie posiadają pracownicy, posiadanych zdolności i możliwości wykonywania zadań oraz postaw, jakie potrzebują pracodawcy.